Biyokimya Laboratuvarı

Egepol Hastanesi Laboratuvarı

Biyokimya Laboratuvarı

Özel Egepol Hastanesinin Laboratuvar hizmetleri haftanın yedi günü 24 saat kesintisiz verilmektedir.

 

Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Dilek ASLANCA idaresindeki Biyokimya laboratuvarı, rutin ve rutin dışı tetkikleri çalışabilecek şekilde  cihazlarla donatılmıştır.

Egepol hastanesi Biyokimya Laboratuvarı'nda, Klinik Biyokimya Testleri, Hormon, Hematoloji-Koagülasyon, İlaç Düzeyleri, Tümör Belirteçleri testleri yapılmaktadır.

Hormon Bölümü’nde, özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testleri çalışılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı bünyesinde tüm sistemin kanser varlığı yönünden araştırılması hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülmektedir.

Hematoloji-Koagülasyon Testleri, çok parametreli kan sayımı, kanama ve pıhtılaşma bozukluklarının tespitinde yer alan bir dizi testleri içerir. İlaç Düzeyleri Bölümü’nde, kalp hastalıkları için kullanılan ilaçlar, nörolojik problemler nedeniyle alınan ilaçlar, organ transplantasyonu yapılan hastalarda organ reddini baskılamak amacıyla kullanılan ilaçlar ve kemoteropetik ilaç düzeylerine bakılmaktadır.

Laboratuvarlar; poliklinikler, servisler, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler, acil  servis hastalarından alınan ve hastane dışından  gönderilen klinik örneklerde istenen tetkikleri yapmaktadır.

Egepol Hastanesi Biyokimya Laboratuvarı Kalite Kontrol Programı Belgesi

(Program yıllık olarak planlanmakta ve süreklilik arzetmektedir. Biyokimya dışındaki laboratuvar branşlarında da Kalite Kontrol Programı yürütülmektedir.)

 

    

 


Güncelleme : 18.04.2014
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem