Beslenme ve Diyet

 

Özel Egepol Hastanesi Beslenme ve Diyet Polikliniği olarak; yaşam süreciniz içerisinde bebeklikten yaşlılık dönemine kadar bireysel anlamda ihtiyaç duyulan her dönemde kaliteli beslenme danışmanlığı hizmetini diyetisyenimiz eşliğinde sizlere sunmaktayız.
 
Hastanemiz beslenme ve diyet bölümü sizlere Poliklinik, Klinik ve Toplu Beslenme olmak üzere üç ayrı alanda hizmet vermektedir.
 
Poliklinik hizmetleri olarak;
 
Beslenme ve Diyet Polikliniği’ne direkt başvuran ya da hekimler tarafından yönlendirilen bireylerin genel sağlık bilgileri (tahlil sonuçları) ve beslenme öyküleri değerlendirilir. Vücut Analiz Monitörü ile yapılan vücut analizi sonucu vücut yağ oranları tespit edilip; antropometrik ölçümleri alınır. Bunların sonucunda bireysel sağlıklı beslenme ve diyet programları oluşturularak hastalar haftalık takibe alınmaktadır.
 
Poliklinikte obezitenin yanı sıra, zayıflık, diyabet, kalp hastalıkları, yüksek kolesterol, karaciğer yağlanması… gibi birçok hastalığa yönelik de tıbbi beslenme tedavileri de uygulanmaktadır.
 
Bunun yanı sıra poliklinikte, gebelikte sağlıklı beslenme, doğum sonrası dönemde (emzirme döneminde) sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü, gestasyonel diabet konularında da bireysel beslenme programları oluşturulmakta ve beslenme eğitimleri verilmektedir.
 
 
 Klinik hizmetleri olarak;
 
Hastanemizde yatan hasta ve refakatçilerinin diyetisyen tarafından hazırlanmış olan menülerle, öncelikle yeterli ve dengeli beslenmesini ve yatan hastalarımızın tedavilerine ve beslenme alışkanlıklarına uygun diyetlerinin kişiye özel hazırlanmasını, hazırlanan bu yemeklerin eğitimli garsonlar tarafından,yatan hasta ve refakatçilerine düzgün, temiz ve hijyenik koşullarda dağıtılmasını sağlamaktayız.
 
Kurum Beslenme;
 
Hasta, refakatçi ve kurum çalışanlarına yönelik sağlıklı, yeterli ve dengeli menüler hazırla
yarak çalışan personelimiz ve misafirlerimize en iyi yemek hizmetini sunuyoruz.
 
¨     Obezite (şişmanlık),
¨   Hastalıklarda diyet tedavisi (diyabet, kalp damar hastalıkları, karaciğer - böbrek hastalıkları, kanser ve diğer hastalıklar…),
¨      Çocukluk çağı şişmanlığı,
¨      Çocuk beslenmesi,
¨      Zayıflık,
¨      Gestasyonel diyabet,
¨      Gebelik – emziklilik döneminde beslenme,
¨      Sporcu beslenmesi,
¨      Vejetaryen beslenme,
 

 


Güncelleme : 19.12.2013
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem