Kardiyovasküler ve Koroner Yoğun Bakım Üniteleri

Dünyada en yeni sağlık dalı uzmanlık alanı olarak kabul edilen ‘yoğun bakım’, savaş sırasında ortaya çıkan hastayı yaşatma misyonu olarak, bu konseptin doğmasına neden olmuştur. 

Hemorojik şokta gelen hastaya acil olarak verilen kan, plazma ve izotanik replasmanlarla yaralının yaşatılabildiği görülmüş ve bu bulgular barış dönemine taşınmıştır. 

Teknolojinin gelişimine uygun olarak yapay solunum cihazları, dializ makinaları, defibrilatörler ve yapay kalpler ve kalp transplantasyonlarının ölümü geciktirebileceği görülmüş, yoğun bakım disiplininin gelişmesiyle olay yaşam destek girişimlerinden yavaş yavaş organ yetmezliklerinin gelişmesinin önlenmesine yönelmiştir. 
Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Koroner Yoğun Bakım Ünitelerimiz, ileri tıp teknolojilerinin kullanıldığı modern monitörler ve izleme olanakları ile donatılmıştır. 

Yoğun Bakım Ünitemiz; 
Kalp ve damar hastaları ile ameliyat sonrası riskli hastalara hizmet verebilecek, komplikasyonları giderebilecek , destek tedavi ve sürekli bakımı sağlayabilecek niteliktedir. 
Yeterli solunumun yapılamadığı, vücut dengelerinin çok bozulduğu politravma, sepsis ve benzeri hastalıklar yanında zehirlenmelerde de her türlü teknik donanıma sahip moniterizasyonu içeren, ileri düzeyde tedavi ve bakım olanağına sahiptir.
 
Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde; anestezi ve reanimasyon uzmanı, kardiyoloji uzmanı, kalp ve damar cerrahi uzmanı, enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile yoğun bakım alanında tecrübe sahibi özel eğitimli hemşireler görev yapmaktadır. 
Ünitemizin modern tıbbi donanıma sahip yapısı içinde; özel yoğun bakım yatağı, ventilatör, monitör, perfüzatör, infüzyon pompası, beslenme pompası, portable röntgen cihazı, portable vispilatör, portable ventilatör, kan gazı cihazı, merkezi oksijen sistemi ve biyokimya laboratuarı bulunmaktadır. 

Kardiyovasküler Cerrahi ve Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde; 

Postoperatif (ameliyat sonrası) solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalara, 

Solunum yetmezliği ile giden Ac hastalıklarına, 

Kalp krizi geçiren ve ritm bozuklukları olan hastalara hizmet verilmektedir. 

Fiziksel durumu ağır olan hastaların hayati bulgularının yakın takip edilerek solunum, dolaşım gibi hayati işlevlerinin desteklendiği bu özel ünitede kritik durumdaki hastalar tedavi edilmektedir. Yoğun bakım ünitemizde solunum yetmezliği, zehirlenmeler, ameliyat sonrası bakım gerektiren hastalar, ameliyat sırasında problem gelişen hastalar, travma hastaları, koroner arter hastalığı problemleri olan hastalar da tedavi edilmektedir. 

Özel Egepol Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitemiz; ameliyat sonrası yoğun bakım takibine ihtiyaç duyulan hastalara, 24 saat, modern teknolojisi, özel eğitimli personeli ve uzman kadrosu ile hizmet sunuyor.

 

 

Güncelleme : 16.10.2015
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem