Lazer İle Hemoroid ( Basur ) Tedavisi - Kansız ve Bıçaksız Bir Yöntem


 

>>> Hemoroidinizmi Var ?

O zaman doğru yerdesiniz. Hemoroid çok yaygın bir hastalıktır. 50 yaşın üzerindeki erkek ve kadınların yarısından fazlası sizinle aynı soruna sahipler. Nüfusun yaklaşık %80' i hayatında en az birkez Hemoroid hastalığının acılı sonuçlarını çekmiştir.

Sağlıklı Hemoroidler bir damar yumağı oluşturarak makatın tam olarak kapanmasına yardımcı olurlar. Makat öncelikle içteki kapatıcı kas ile kapatılır. Diğer bir deyişle sızdırmaz hale geitirlir. Kas üzerindeki hemoroid yastıkçığı göz, mukus ve sulu dışkının bağırsak içinde tutulmasını sağlar. Anal kanal içindeki cilt dokusu (anaderm) duyarlılığıyla sıvı tutma kabiliyetine yardımcı olur. Yaşamı boyunca insanların pek çoğunda bu yastıkçıklarda büyüme olduğu ya da bunların söndüğü görülür.

>>> Hemoroid Merhemi Çare olur mu?

Hemoroidler tabu sayılan bir konudur. Hemoroidler hakkında konuşulmaz. Hemoroid hastalığı rahatsız edicidir kaşınta yanma yapar ve ağrır.

Çoğu durumda kendi kendinize uygulayacağınız tedavi, örneğin doğal merhemler kalıcı bir iyileşme sağlamaz. Gerçi ağrılı belirtiler kaybolur ama kısa bir süre sonra yeniden geri gelirler. Sorun çözülmemiştir. Ancak kan görüldüğü zaman doktora gidilir. Tıbbi tedavinin hedefi, hastalıklı hemoroid  belirtilerinin mümkün olduğunca minimal girişimlerle giderilmesidir.

>>> Cerrahi Müdahale

Hemoroidlerin tıbbi tedavisi hastalığın evrelerine göre belirlenir. Hemoroidler 4 evreye ayrılır. Başlangıç evresinde (1. evrede) İlaçla tedavi ve diyet yeterli olabilir. İleri evreler (hemoroidler her tuvalete çıkıldığında dışarı itilir) çoğunlukla ameliyatla tedavi ve sıklıkla fazlalık olan hemorois dokusu giderilir (kesilip alınır). Bu işlemlerde çoğunlukla, hassas olan dokuya zarar verilir ve kısmen alınır. Bu cerrahi müdahale ağrıların yanısıra çok çeşitli kompilikasyonlara da neden olabilir.

>>> Koruyucu Lazer Tedavisi

Yeni Lazerle Hemoroid Tedavisi (LHP) yöntemi dokuyu korur. Hemoroidler uygun anestezi altında küçük bir kesi yapılarak ince bir lazer sondası yardımıyla içten makat cildine zarar verilmeksizin büzüştürülür. Bu yöntemle sadece çok küçük bir yara olur.

>>> Lazer İle Tedavinin Etkileri

Lazerin isabetli derinlemesine etkisi sayesinde büyümüş olan hemoroidler ayrıca kan dolaşımından da ayrılırlar. Lazer tedavisinin ardından birkaç gün içinde kanamalar durur ve kısa bir süre sonrada hemoroidler büzüşmeye başlar.

>>> Avantajları

Yeni Lazerle Hemoroid Tedavisi (LHP) ileri evrede olan hastalar için uygundur. Geleneksel Cerrahi Müdahalelerin aksine bu uygulamada genelde kesi olmaz ve doku alınmaz. Lazer ışınıyla yapılan Yeni Lazer'le Hemoroid Tedavisi (LHP) daha başka avantajlarada sahiptir:

  • Hemoroid düğümlerinde isabetli doku azaltılması,
  • Sıvı tutma kabiliyetinin maksimum korunması,
  • Makat kasının, cildinin ve dokusunun mümkün olan en iyi şekilde korunması,
  • Kısa sürede iyileşme,

 


Güncelleme : 29.03.2013
Sağlık Kadrosu            Tıbbi Birimler            Sanal Tur             Anlaşmalı Kurumlar            Bize ulaşın
Web Programlama Deltawebsistem